Японський пэчворк: майстер-клас для початківців з покроковими схемами, як зробити аплікацію або прикрасити сумку клаптями тканини.

Японський пэчворк (для сумки, гаманця та косметички): особливості рукоділля та нюанси японського мистецтва прикраси речей

Печворк – це мистецтво шиття з клаптів різної тканини. Японський різновид цього виду рукоділля відрізняється від європейського особливим підходом. Тут застосовується особливий стиль швів. За допомогою стібків такої форми на готовому виробі можна зробити додаткові візерунки.

Крім того, Японський пэчворк має високу майстерність і увагу до деталей. Забарвлення, тип матеріалу клаптиків та орнаменти для аплікацій підбираються з високою ретельністю. Вперше такий варіант рукоділля використовувався на матрацах, які коштували дуже дорого та купувалися рідко. Для ремонту матраца японці використовували клаптики.

Що таке Японський пэчворк

Основні ознаки Японського пэчворка можна виділити в наступному:

  • Використання шовку як основного матеріалу;
  • Візерунки на виробах створюються в природному стилі;
  • Аплікації на клаптях робляться з геометричних фігур;
  • Окрім звичайних клаптевих стібків застосовуються скріплювальні для з’єднання шарів тканини;
  • Найчастіше у виробах застосовуються натуральні природні кольори тканини;
  • Використовується спеціальна техніка нанесення стібків — «сашико», що означає вишивання голкою назовні.

Окрім вищезгаданого можна додати, що в Японському пэчворку переважають додаткові прикраси. Це може бути бахрома, кисті, намистини та багато іншого.